Štrkáreň Komjatice

V katastrálnom území Komjatíc sa nachádza Štrkáreň. Je to vodná plocha s ostrovmi, ktorá vznikla vybagrovaním pri ťažbe štrku na ľavej strane od cesty z Komjatíc do Černíka. Rozloha štrkárne je 45 ha a jeho maximálna hĺbka je 18 metrov.
Jazero je rybárskym revírom i rekreačnou lokalitou. Sú tam vhodné podmienky pre plávanie. Pri vode sa nachádza volejbalové ihrisko, ktoré radi využívajú priaznivci plážového volejbalu. Voda poskytuje príjemné osvieženie, relax i možnosť aktívneho oddychu pre všetky vekové kategórie počas horúcich letných dní. V zime sú tu vhodné podmienky na korčuľovanie. Blízke okolie ponúka viacero možností pre turistiku a cykloturistiku.
V štrkárni je rozvinuté rybárstvo. Žijú tu ryby ako napr.: kapor, amur, sumec, šťuka, zubáč, ostriež, úhor, lieň, karas, pleskáč a i. Starostlivosť o rybársky revír zabezpečuje Rybárska spoločnosť Komjatice. Návštevníci majú možnosť zakúpenia hosťovacieho rybárskeho lístka.
 
!Upozornenie!
Kladenie ohňov je bez výnimky zakázané na celom území štrkárne! Povolené je iba grilovanie na vyhradených miestach.
Na vodnej ploche štrkárne platí všeobecný zákaz používania motorových člnov, ktoré sú poháňané ropnými produktami alebo chemicky!
 

Máte otázky? Obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme.

+421 35 659 12 13 · info@komjatice.sk