FC Komjatice

Rada by som Vás oboznámila aj s naším futbalovým klubom FC Komjatice, ktorý má dlhoročnú tradíciu. V roku 2017 už oslávil krásne jubileum 90 rokov.

Jeho začiatky sa datujú od roku 1927. Na začiatku klub pracoval pod hlavičkou ŠK Komjatice potom to bol FK Slovan Komjatice,  JRD Sokol Komjatice, Lokomotíva Komjatice, TJ Družstevník Komjatice a FC Komjatice. Na prví zápas sa prišiel dokonca pozrieť aj pán zemepán gróf Nemeš.  Jasné, že v tom období neexistovalo futbalové ihrisko tak futbalisti hrávali  na cigánskej pažiti. Na zápasy sa cestovalo konským povozom. Hrávalo sa s mužstvami okolitých obcí a miest ako Šurany, Palárikovo, N.Zámky ale najčastejšie to bolo s mužstvom Nitry. Títo  nadšenci futbalu postupne urobili ihrisko v terajšom areáli ZŠ. Na tomto ihrisku sa hrávalo až do roku 1968. Od roku 1968 sa začali hrávať zápasy na provizórnom ihrisku za kostolom, ktoré sa postupne upravilo až do dnešnej podoby. Všetko podrobne spracované je v našej Futbalovej kronike ktorú začali písať páni: Š.Červenka, Ing. Š.Andrášik, Ľ. Buranský a J.Majtáň. Títo páni veľmi pekne spracovali začiatky nášho futbalu a sami prispeli k výkonom aj na ihrisku. V roku 1997 pri príležitosti 70. Výročia Komjatického futbalu  vydali kroniku.  Ale ani po tomto roku pán Červenka nezaháľal a v písaní pokračoval aj ďalej . Takže táto kronika sa pomaly dožije svojej 90 tky a určite pri tom neskončí. Tieto informácie sú čerpané z orginálu kroniky, ktorú dnes robí pani Garayová. 

Dnes tu pôsobia 4 mužstvá. Je to naše „A“ mužstvo, ktoré hrá VI. ligu okres Nové Zámky pod trénerskou taktovkou pána Richarda Kostolného. Aktuálne sa nachádzajú na 1. mieste a dúfame, že po skonční súťaže oslávime postup do 5. ligy. Potom tu máme dorast, ktorí hrajú V. ligu východ jeho trénerom je  Martin Marenčák. Mladší dorast – žiaci hrajú v majstrovstvách okresu IV. Liga SŽ U15 a tento team vedie Pavol Krehák. Posledným teamom sú tí naši najmenší prípravkári, ktorí hrajú IV. Ligu K. Salatu pod vedením Juraja Buranského. V dnešnej modernej dobe máme aj FB stránku na ktorej aktualizujeme všetku našu činnosť.

Týmto by som chcela pozvať  fanúšikov ale aj celú verejnosť na naše futbalové zápasy.

Máte otázky? Obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme.

+421 35 659 12 13 · info@komjatice.sk