Ples kresťanských rodín (2019)

Dňa 9. 2. 2019 sa konal v našej obci už 21. Ples kresťanských rodín. Na úvod predniesla krásnu báseň od Janka Silana žiačka ZŠ s MŠ Ondreja Cabana v Komjaticiach Nikola Zajíčková, ktorú sprevádzal hrou na gitare Damián Laboš. Po nich vystúpili profesionálni tanečníci latinsko-amerických tancov Lucia a Vašek, ktorí zatancovali sambu a jive. 

Téma tohtoročného plesu sa niesla v znamení vintage štýlu, čo v príhovore spomenuli moderátori večera Marián Laboš a Ján Gallik. Za nádhernú výzdobu vstupnej haly, ktorú do najmenších detailov premysleli a vo veľkej miere vyrobili, sa poďakovali Janke Michálikovej s manželom Tomášom, Danke Gallikovej, taktiež skvelému tímu, menovite Márii Krajčovej, manželom Dragúňovcom s dcérkami, manželom Labošovcom a Matejovi Lukáčovi. Veľká vďaka patrí aj pani Márii Pivarčekovej, Márii Gallikovej, Márii Vrabcovej, manželom Hozlárovým a Andiovým, pánovi Havelovi a Haydenovi, pani Angele Nosianovej a Anne Selickej a mnohým ďalším za úsílie a pomoc, ktorú vynaložili pri príprave a priebehu plesu. Za videodokumentáciu ďakujeme pánovi Milanovi Homolovi, za reportáž pani Márii Derďákovej, za fotografie Matejovi Lukáčovi a pani Miriame Lörinczovej. 
Plesu sa zúčastnili aj vzácni hostia, ktorí prijali pozvanie organizačného výboru, konkrétne dôstojný pán farár Štefan Vojtek a dôstojný pán Jozef Janíček, ktorý pôsobí v našej farnosti ako výpomocný duchovný, pán starosta obce Komjatice Peter Hlavatý a pán poslanec NR SR Milan Uhrík, rodák z Komjatíc. Zároveň si po tretíkrát na Plese kresťanských rodín zahralo hudobné Duo Lapaji – Milan Perný a Marek Dragúň, pričom špeciálnym hosťom večera bol hudobník a skladateľ Ján Hergott, ktorým ďakujeme za skvelú zábavu. 
Po prvom tanečnom kole, teda tesne pred podávaním večere, opäť v znamení vintage štýlu, zaznela krásna pieseň v podaní Martiny Taneski, na klávesoch hral Filip Kollár a na gitare Ján Gallik. Prezentáciu k piesni vytvoril Matej Lukáč – kombinácia hudobného klipu so vsadenými motívmi komjatických scenérií. Srdečná vďaka všetkým zainteresovaným. 
Na plese sa podávala i tradične veľmi chutná večera, pripravená pracovníkmi Reštaurácie u Bumbusa, ktorým touto cestou veľmi pekne ďakujeme i za výzdobu tanečnej sály a bezproblémový servis počas celého večera, a hodinu pred polnocou sa žrebovala bohatá tombola, za ktorú úctivo ďakujeme všetkým darcom a sponzorom. Veríme, že sa všetci účastníci plesu dobre zabavili, ďakujeme im za spoločne strávený večer a už teraz sa tešíme na budúcoročnú plesovú sezónu. 
Text: Ján Gallik
Foto: Miriama Lörinczová

Máte otázky? Obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme.

+421 35 659 12 13 · info@komjatice.sk