X. Memoriál Jozefa Matúša a Karola Sládičeka v plážovom volejbale

Počas víkendu 28.8. a 29.8.2021 sa na plážových ihriskách pri Základnej škole uskutočnil už v poradí desiaty (X.) ročník turnaja v plážovom volejbale, ktorý už vo svojom názve „Memoriál Jozefa Matúša a Karola Sládičeka“ nesie hlavnú myšlienku turnaja, a tou je spomienka na dvoch úžasných komjatických športovcov.

Turnaj sa každoročne teší čoraz väčšiemu záujmu hráčov z celého Slovenska a už relatívne skoro po vyhlásení termínu turnaja boli jednotlivé kategórie plne obsadené. Tento rok sa súťažilo v troch kategóriách. V sobotu 28.8.2021 sa uskutočnil turnaj dvojíc v kategóriách muži a ženy s plne obsadenou kapacitou (16 mužských a 10 ženských dvojíc). V nedeľu 29.8.2021 sa uskutočnil turnaj dvojíc v kategórii mix s plne obsadenou kapacitou (20 mixových dvojíc). Po celodenných bojoch sa nakoniec z víťazstva tešili dvojica Krajčo – Kilian v mužskej kategórii, dvojica Schvábová – Bagiová v ženskej kategórii, a dvojica Šmahel – Bagiová v mixovej kategórii. Medzi týmito víťazmi mali zastúpenie sčasti aj Komjatice, a to prostredníctvom Matúša Krajča, ktorý vyrastal práve v Komjaticiach. Osobitne finále v mužskej kategórii malo tento rok veľmi vysokú úroveň kvality, keďže sa v ňom stretli hráči, ktorí pravidelne hrávajú turnaje série Majstrovstiev Slovenska a diváci tak mali možnosť vidieť slovenský špičkový beach volejbal aj v Komjaticiach. Kompletné výsledky prvých štyroch družstiev v každej kategórii sú nasledovné:

- Muži:
1.miesto: Matúš Krajčo, Michal Kilian
2.miesto: Miroslav Janto, Viktor Kociňák
3.miesto: Andrej Štefanov, Peter Šmahel
- Ženy
1.miesto: Sisa Schvábová, Alexandra Bagiová
2.miesto: Radka Komadová, Andrea Ružová
3.miesto: Bianka Kobzová, Alenka Kudlíková
- Mix:
1.miesto: Peter Šmahel, Alexandra Bagiová
2.miesto: Matej Regina, Eva Púčeková
3.miesto: Lukáš Královič, Nina Královičová
Celkovo turnaj dopadol na výbornú. Hráči vyjadrili spokojnosť s organizáciou ale aj celkovým zabezpečením turnaja. Každoročnou osobitosťou turnaja v Komjaticiach je pohostinnosť mnohých domácich, ktorí počas turnaja prinášajú hráčom viaceré dobroty a ovocie na pohostenie.
Tento rok bol turnaj spojený aj so sprievodným programom a grátis tombolou, do ktorých boli zapojení nielen hráči ale aj diváci. Sprievodný program bol zabezpečený aj prostredníctvom výborného komentátora, Martina Suju, ktorý je zároveň hráčom nášho prvoligového mužstva ŠK Lokomotiva Komjatice. Nielen diváci ale aj hráči tak mali postarané o zábavu. O občerstvenie sa už tradične výborným spôsobom postaral Pub Džezík.
Za organizáciu turnaja patrí vďaka Miroslavovi Polákovi, Marekovi Machatovi a všetkým, ktorí im s organizáciou turnaja pomáhali. Osobitná vďaka patrí sponzorom turnaja, bez ktorých by bolo podujatie takejto úrovne nemožné, menovite: Obec Komjatice, LEGA, VELKEER, DELA Company, AKLK, HYCA, a Pub Džezík.
Ešte raz ďakujeme a veríme, že sa vidíme aj o rok. Diváci, ktorým zachutil volejbal, však majú možnosť vidieť volejbal aj počas roka, a to na domácich zápasoch nášho družstva v 1. lige mužov, ktorá sa začína od októbra 2021 a v ktorej budú naši chlapci obhajovať výborný úspech z poslednej sezóny 2019/2020, v ktorom si vybojovali miestenku do najvyššej volejbalovej súťaže (extraligy). Držíme im palce.
Text: Lukáš Královič
Foto: Michal Repka

Máte otázky? Obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme.

+421 35 659 12 13 · info@komjatice.sk