XIII. ročník Výstavy vín Komjatice a XII. ročník VINUM ZOBORIENSIS

V kultúrnom dome v Komjaticiach sa 21. apríla 2018 konal XIII. ročník Výstavy vín Komjatice a XII. ročník "VINUM ZOBORIENSIS". Prehliadku usporiadala Nitrianska kráľovská vínna cesta v spolupráci s Vinohradníckym a vinárskym spolkom v Komjaticiach a Obecným úradom v Komjaticiach.

Hostí srdečne privítal pán starosta obce Peter Hlavatý. Ocenenia a diplomy odovzdávali pán Ing. Pavol Mada, pani poslankyňa NRSR pani Ing. Antošová a pán starosta Peter Hlavatý. Podujatie moderovala Mgr. Mária Derďaková. Program svojim vystúpením spestrili ženy zo súboru Komjatičanka, ktoré zaspievali piesne s vinárskou tematikou. Po slávnostnom programe nasledovalo vystúpenie folklórnej skupiny Zobor, ktorá spríjemňovala chvíle strávené v kruhu známych a priateľov. Medzi prítomnými panovala výborná nálada. Všetci účastníci prehliadky si mohli urobiť obraz o kvalite vín, pochádzajúcich zo Slovenska, ale i zo zahraničia, nájsť nové, nepoznané chute a vône s rôznymi ovocnými podtónmi. Medzi ponúkanými vzorkami boli prevažne vína z ročníka 2017, ale aj vína vyzretejšie zo starších pestovateľských ročníkov. Cieľom a úlohou spoločnej výstavy vín Nitrianskej kráľovskej vínnej cesty - Združenia ekologického cestovného ruchu a Vinohradníckeho a vinárskeho spolku Komjatice je stretnutie vinohradníkov, vinárov a priateľov dobrého vína za účelom porovnania vín z Nitrianskej vinohradníckej oblasti s vínami z okolitých vinárskych oblastí. 

Všetkým oceneným výrobcom vína srdečne gratulujeme a do ďalšej práce prajeme veľa sil a odhodlania. Poďakovanie patrí aj organizátorom výstavy vín. 

Príspevok: Mgr. Lucia Repková 

Foto: Ing. Michal Repka

Máte otázky? Obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme.

+421 35 659 12 13 · info@komjatice.sk